Jak nenaletět falešnému podomnímu prodejci?

28.5.2016 Dodavatelé elektřinyX EnergieZkušenosti s dodavateli  3 komentáře

Z posledních prohlášení Energetického regulačního úřadu i mediálních zpráv by člověk mohl lehce nabýt dojmu, že na Čechy dennodenně „útočí“ falešní podomní prodejci. Ačkoliv je to naprostý nesmysl, je dobré si zopakovat základní pravidla. U obchodníka, který vás doma navštíví, pak nakonec můžete ušetřit.

1. Chtějte od obchodníka doklad o tom, kterou firmu zastupuje.
2. Ptejte se, dokud všemu jasně neporozumíte.
3. Nenechte se tlačit časem, máte právo si vše rozmyslet.
4. Chtějte písemnou garanci, že skutečně dostanete výhodnější cenu.
5. Pokud podepíšete smlouvu a svůj krok si rozmyslíte, nic se neděje, máte právo v zákonné lhůtě od smlouvy bezplatně odstoupit.

Seriózní firmy nechtějí na nejrůznější filuty doplácet a staví se proti plošnému odsuzování a zakazování podomního prodeje. Drtivá většina alternativních dodavatelů energií, kteří v největším množství z dodavatelů energií přímý prodej využívají, své obchodníky „hlídá“. Dle oslovených firem jsou častým nástrojem Etické kodexy, které obchodní skupiny podepisují a zavazují se v něm jednat slušně a poctivě. Pokud firmy zjistí závažné pochybení prodejce, je s ním okamžitě ukončena spolupráce.

(redakce)

Značky:  

3 komentáře Jak nenaletět falešnému podomnímu prodejci?

 • Libor řekl:

  Ono je to všechno o lidech, já jsem v invalidním důchodu a když mám čas a přijde slušný člověk, tak si rád popovídám. Před pár měsíci u mě byla slečna s energiemi od firmy Bohemia energy a musím říct, že jsme si hezky popovídali a všechno mi pečlivě vysvětlila včetně úspory. Potom mi volali, abych jim potvrdil svůj zájem, takže beru proud o nich a mám z toho dobrý dojem.

 • Alena Plistakova řekl:

  Dneska jsem mluvila s tatínkem. Má 82 let a bydlí sám. Přišli k němu „obchodníci“ z nějakého Nexus bussines a vnutili mu podepsat smlouvy na prý nejvýhodnější dodávky energií. Využili jeho stavu a ted se k tomu nikdo nehlásí. Podle obchodního rejstříku jednatel firmy Jan Rygl nás sprostě odbyl, že to není jeho věc. Nenalette taky prosím.

 • Milan Oravčík řekl:

  Již jsem se zapřisahal, že si dám pozor na podomní prodejce energií, ale znova jsem naletěl na novou fintu. Zavolal mi údajný zástupce distribuční sítě s tím , že posílá kurýra, kterému mám podepsat plnou moc, aby mne zbavily starých smluv na odběr elektřiny. Kurýr přijel,nechal mi podepsat plnou moc na A5 a zmizel. Druhý den jsem se dověděl od stávajícího dodavatele, že jsem podepsal smlouvu.
  Pozor na kurýra v roztrhaných jeans!!!

Odpověz

Můžete použít: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>